Aktualności

Dużo zawodniczek przedłużyło kontrakty

Dopiero we wtorek zapadną decyzje, co dalej z rozgrywkami ekstraligi piłkarek nożnych. Spory ruch organizacyjny odnotowaliśmy w drużynie Czarnych Sosnowiec. Trzecie drużyna w tabeli poinformowała, że kontrakt z klubem przedłużyła Julia Wycisk. Obrończyni reprezentuje barwy klubu najdłużej spośród wszystkich zawodniczek, jakie znajdują się w obecnej kadrze zespołu. Zadebiutowała w nim w sezonie 2014/2015.

Także Martyna Wiankowska, reprezentantka Polski. przedłużyła kontrakt z Czarnymi. Skrzydłowa pojawiła się w klubie w sezonie 2018/2019, skąd przeszła ze SMS  Łódź.

Umową przedłużyła też  Dorota Hałatek, która występuje w Sosnowcu od  sezonu 2017/2018. Do klubu z Zagłębia przyszła z Polonii GKS Tychy.

Nowym kontraktem z klubem związała się też defensorka Patricia Fischerova. Reprezentantka Słowacji gra w Czarnych już od sezonu 2015/2016.
Zespół Czarnych Sosnowiec od nowego sezonu będzie reprezentowała Gabriela Kuczyńska. Urodzona w 2001 roku piłkarka jest wychowanką Akademii Piłkarskiej Dziewcząt Ekosport Białystok, ostatnie dwa lata spędziła w pierwszoligowej Piastovii Piastów.

Published by Marcinek