Aktualności

Koniec sezonu. Piąte miejsce zespołu TME Grot SMS Łódź.

Decyzją Komisji ds. Nagłych PZPN sezon ekstraligi piąkarek nożnych  został zakończony. Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 12. kolejki, tj. po ostatniej rozegranej kolejce, co oznacza, że mistrzem Polski kobiet został Górnik Łęczna. Piąte miejsce zajął zespół TME Grot SMS Łódź.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, zespoły, które zajęły w tabeli końcowej miejsca 11-12, czyli KKP Bydgoszcz i Rolnik Biedrzychowice, spadają do I ligi kobiet. Do Ekstraligi awansują natomiast ROW Rybnik oraz APLG Gdańsk, o ile otrzymają licencję uprawniającą do udziału w tej lidze.

1. Górnik Łęczna
2. Medyk Konin
3. Czarni Sosnowiec
4. AZS UJ Kraków
5. UKS SMS Łódź
6. GKS Katowice
7. Olimpia Szczecin
8. AZS PWSZ Wałbrzych
9. AZS Wrocław
10. Mitech Żywiec
11. KKP Bydgoszcz
12. Rolnik Biedrzychowice

Ponadto zdecydowano, iż rozgrywki o Puchar Polski będą kontynuowane. Mecze półfinałowe oraz finał zostaną rozegrane w formule jednego spotkania na obiektach wskazanych przez PZPN. Półfinały zostaną rozegrane 20 czerwca 2020 roku, natomiast finał odbędzie się 27 czerwca 2020 roku.

Published by Marcinek