Aktualności

Ewelina Kamczyk zdobyła gola w Łodzi, ale TME Grot SMS nie dał się pokonać

Ekstraliga piłkarek nożnych została przedwcześnie zakończona. PZPN zdecydował, że z powodu pandemii koronawirusa, sezon 2019/2020 został zakończony po rozegraniu zaledwie dwunastu kolejek. Mistrzem Polski został Górnik Łęczna, TME Grot SMS uplasował się na piątej pozycji. Kolejny raz najskuteczniejszą zawodniczką mistrzostw Polski została Ewelina Kamczyk – 22 gole. Reprezentantka Polski strzeliła też gola w Łodzi (29 lutego), ale zespół  z Lubelszczyzny nie zdoła wygrać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (bramka Klaudia Jedlińska).

Skuteczność Kamczyk robi wrażenie. 29, 35, 35, 22 – dorobek strzelecki skrzydłowej mistrza Polski z czterech ostatnich sezonów. W tym sezonie zawodniczka Górnika do bramki rywalek trafiała aż w 11 z 12 meczów Górnika Łęczna!

Published by Marcinek