Aktualności

Decyzje Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, iż w związku z wycofaniem się klubów TS Mitech Żywiec oraz AZS PWSZ Wałbrzych z rozgrywek ekstraligi piłkarek nożnych w sezonie 2020/2021, zgodnie z postanowieniami § 1 ust. 1 i 2 Uchwały nr XII/183 z dnia 6 grudnia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad uzupełniania klas rozgrywkowych – miejsce w Ekstralidze kobiet zachowają kluby sklasyfikowane na kolejnych najwyższych miejscach spadkowych w tabeli rozgrywek, o ile otrzymają licencję na udział w rozgrywkach tej klasy.

W związku z powyższym, w rozgrywkach Ekstraligi kobiet w sezonie 2020/2021 będą uczestniczyć kluby sklasyfikowane na 11. oraz 12. miejscu w tabeli końcowej rozgrywek Ekstraligi kobiet w sezonie 2019/2020 tj. odpowiednio KKP Bydgoszcz oraz LKS Rolnik B. Głogówek, o ile otrzymają licencję uprawniająca do udziału w tych rozgrywkach.

W związku z powyższym, miejsce w I lidze kobiet zachowają kluby, które zajęły 6. miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup I ligi kobiet w sezonie 2019/2020, tj. MUKS Praga Warszawa oraz KS SWD Wodzisław Śląski.

Published by Marcinek