Beniaminkowie ekstraligi mają ambitne plany

Beniaminkami ekstraligi piłkarek nożnych są  Akademia Piłkarska LG Gdańsk i ROW Rybnik.

Co ciekawe, działacze tych klubów twierdzą, że ich drużyny nie zamierzają być dostarczycielami punktów i chcą szturmem wedrzeć się do gry o najwyższą stawkę.

– W ciągu pięciu lat chcemy włączyć się do walki o mistrzostwo Polski – nie kryje prezes APLG.

– Awans do Ekstraligi to dla nas po prostu realizacja planu – dodaje  sternik ekipy z Rybnika.

Dla obu drużyn będzie to pierwszy sezon w ekstralidze. Nie tylko to sprawia jednak, że awans do najwyższej klasy rozgrywkowej jest wyjątkowy. Największą różnicą w porównaniu do lat ubiegłych i poprzednich beniaminków jest to, iż Akademia Piłkarska LG Gdańsk i ROW Rybnik do Ekstraligi awansowały w dobie pandemii koronawirusa, przez którą nie mogły dograć sezonu do końca.

Ekstraliga wystartuje w drugi weekend sierpnia.