Aktualności

Pierwszy rywal TME Grot SMS wzmocnił skład

Pierwszym rywalem piłkarek nożnych TME Grot SMS w nowym sezonie ekstraligi (8-9 sierpnia) będzie drużyna AZS UJ Kraków. Spotkanie odbędzie się w Łodzi.

Zespół z Krakowa był tego lata aktywny na transferowym rynku. Katarzyna Daleszczyk  będzie najbardziej doświadczoną zawodniczką tej drużyny. Poprzednio piłkarka grała Czarnych Sosnowiec. Na szczeblu ekstraligi nowa zawodniczka Jagiellonek zaliczyła 125 spotkań i ma strzelonych aż 70 goli. Z kolei w seniorskiej reprezentacji Polski wystąpiła jak do tej pory 39 razy i zdobyła 6 bramek. Grała w podstawowej jedenastce w dwóch ostatnich meczach reprezentacji.
Nowymi zawodniczkami AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały też: Weronika Smaza oraz  Brygida Solawa, które dołączą do drużyny z TS Mitech Żywiec. Do AZS trafiły też Wiktoria Malinowska, która poprzednio grała w MUKS Praga Warszawa i Zuzia Maronde (KU AZS Uniwersytet Warszawski ). To młodzieżowa reprezentantka Polski.

Wzmocniono  też jej sztab szkoleniowy, do którego dołączył trener Jakub Sieniawski.
Szkoleniowiec pracował dotychczas z grupami młodzieżowymi w Clepardii Kraków oraz z seniorami Liszczanki Liszki. W sztabie Jagiellonek będzie on asystentem trenera Krzysztofa Kroka.

Published by Marcinek