Aktualności

Medyk pozyskał reprezentantkę Ghany

Nowy sezon ekstraligi piłkarek nożnych zbliża się wielkimi krokami. Nie ma się zatem co dziwić, że działacze wzmacniają zespoły, by te mogły walczyć o najwyższe cele. Widać, że w Koninie znów myślą o mistrzowskim tytule i dlatego przeprowadzono już cztery transfery.
Ostatni z nich wydaje się niezwykle ciekawy. Nową piłkarką Medyka została Ernestina Abambila, 22-letnia reprezentantka Ghany. Zawodniczka karierę rozpoczynała akademickich zespołach w USA. Później przeszła do mistrza Białorusi FK Mińsk,  zagrała nawet z tym zespołem  w Lidze Mistrzyń. Została piłkarką Ghany, która zdobyła gola w tych rozgrywkach. W 2018 zagrała na mistrzostwach świata U20, gdzie zagrała komplet spotkań. Później Ernestina przeszła do szwedzkiego drugoligowca Assi IF. Dobra gra zaowocowała transfer do Hiszpanii do Sportingu Huelva. Tam już wiosną zagrała w meczach ze FC Barceloną, Deportivo La Coruna i Logorno.

Teraz rywalizować będzie grała w naszej ekstralidze.

 

Published by Marcinek