Aktualności

Bramka Achcińskiej, debiut Filipczak. Polska pokonała Mołdawię

Reprezentacja Polski piłkarek nożnych w spotkanie eliminacji mistrzostw Europy rozegranym w Kiszyniowie wygrała 3:0 (2:0) z Mołdawią. W wyjściowym składzie biało-czerwonych pojawiła się Adriana Achcińska z TME UKS SMS. To był bardzo dobry mecz łodzianki, która z rzutu karnego zdobyła gola dla naszej drużyny. W seniorskiej reprezentacji zadebiutowała inna zawodniczka łódzkiej drużyny – Paulina Filipczak.

1:0 – Paulina Dudek 16, 2:0 – Adriana Achcińska 40, karny, 3:0 – Dominika Kopińska 71
Polska: Anna Szymańska – Weronika Zawistowska (77,  Zofia Buszewska),  Jolanta Siwińska, Małgorzata Mesjasz,  Paulina Dudek,  Dominika Grabowska (77, Gabriela Grzywińska) –  Emilia Zdunek,  Adriana Achcińska, Joanna Wróblewska (46, Patrycja Balcerzak) – Agnieszka Winczo (46, Dominika Kopińska),  Kinga Kozak (71, Paulina Filipczak).

W szerokiej kadrze drużyny narodowej są cztery zawodniczki TME UKS SMS: Anna Rędzia, Adriana Achcińska, Paulina Filipczak i Wiktoria Zieniewicz.

1. Polska   7 14 16- 2 
2. Hiszpania  5 13 22- 1
3. Czechy   6 10 14- 9
4. Mołdawia  5 3 3-25
5. Azerbejdżan 5 1 1-19

Do mistrzostw awansują zwycięzcy każdej z dziewięciu grup, trzy najlepsze drużyny spośród tych, które zajęły drugie miejsce w grupie (wg bilansu meczów z drużynami z 1-5. miejsca), oraz trzej zwycięzcy baraży, w których zagra pozostałe sześć drużyn z drugich miejsc w grupach.

Published by Marcinek