Aktualności

Łódzka fantazja

Takim właśnie tytułem portal PZPN, laczynaspilka.pl, podsumował rundę jesienną ekstraligi w wykonaniu piłkarek nożnych  TME UKS SMS Łódź.
„Młody zespół – którego średnia wieku ledwie przekracza 20 lat, a jego najstarsza zawodniczka liczy 26 wiosen – zajmując drugie miejsce w tabeli zasłużył na miano rewelacji jesieni. Zespół trenera Marka Chojnackiego przegrał tylko z Czarnymi Sosnowiec.  Przede wszystkim łodzianki nie traciły punktów z rywalami ze swojej półki tak, jak to było w poprzednich sezonach. Młode piłkarki SMS fajnie się rozwinęły. Paulina Filipczak nie tylko strzela gole, ale też pracuje dla zespołu. To typ napastniczki, który ogląda się z większą przyjemnością niż takie typowe, statyczne „dziewiątki”. Poradziłaby sobie w każdym zespole w Ekstralidze, zasłużyła na powołanie do reprezentacji Polski. Adriana Achcińska mimo młodego wieku bierze na siebie odpowiedzialność i ciężar gry całego zespołu. Gabriela Grzybowska zadomowiła się w jedenastce. Świetny był ruch z przesunięciem na prawa obronę Klaudii Jedlińskiej. Defensywę trzyma w ryzach Katarzyna Konat.

Łodzianki cztery poprzednie sezony kończyły na czwartym miejscu, ale teraz zamierzają przełamać to fatum i wywalczyć historyczne medale. Dokąd poniesie ich młodzieńcza fantazja dowiemy się już na początku rundy wiosennej, którą rozpoczną od wymagających starć z AZS UJ Kraków i Śląskiem Wrocław. Trzeba jednak pamiętać, że wiosenny kalendarz nie będzie sprzyjał łodziankom, bo ze wszystkimi najgroźniejszymi rywalami, czyli Czarnymi, Medykiem i Górnikiem, zagrają na wyjeździe. Bez względu na miejsce w klasyfikacji końcowej pokazały, że trzeba się z nimi liczyć i wniosły mnóstwo świeżości w całej lidze.

Published by Marcinek