Aktualności

PODSUMOWANIE RUNDY: Centralna Liga Juniorów U17! Trenerzy: Mariusz Solecki & Józef Robakiewicz

Jako wstęp do podsumowania Centralnej Ligi JuniorówU17 posłuży nam komentarz, pierwszego trenera zespołu Marusza Soleckiego !

Trener Mariusz Solecki:
„Abstrahując od wyniku, który osiągnęliśmy na koniec rundy jesiennej, za najważniejsze uważam , postęp indywidualny i zespołowy jaki zrobili zawodnicy na przestrzeni ostatnich 5 miesięcy. To wszystko przełożyło się na końcowy wynik. Potrafiliśmy wygrać z Legią i Polonią Warszawa, Jagiellonią Białystok, a traciliśmy punkty z „dołem”tabeli. Brakło koncentracji i skuteczności. Na pewno na duży plus postawa chłopaków z rocznika 2005, którzy zwiększyli rywalizację w zespole i z pewnością to doświadczenie wyniesione z treningów, i meczów, zaprocentuje w przyszłości. Oczywiście mamy tez nad czym pracować, znamy nasze mocne strony ale tez przede wszystkim słabości i deficyty, nad którymi wraz trenerem Robakiewiczem musimy się skupić w najbliższym okresie przygotowawczym.”

CLJ U17 jest podzielona na 4 grupy. Nasz zespół występuję w grupie A, w której mierzył się z takimi z zespołami jak: Legia Warszawa, Escola Varsovia, Jagielonia Białystok, MKS Polonia Warszawa, MKS Znicz Pruszków, KS Ursus Warszawa i GKS Bełchatów.
Po rundzie jesiennej z Centralną Ligą pożegnały się drużyny GKS Bełchatów i Escola Varsovia Warszawa. Awans wywalczyły drużyny Stomil Olsztyn i MKS Ząbkovia Ząbki.

PODSUMOWANIE
Centralna Liga Juniorów U17

Drużyna na koniec rundy jesiennej uplasowała się na bardzo dobrym trzecim miejscu w swojej lidze.

Zespół prowadzony przez trenerów Mariusza Soleckiego i Józefa Robakiewicza odniósł osiem zwycięstw, trzy razy remisował i doznał tylko trzech porażek!

Jako gospodarz wygraliśmy pięć razy, jeden raz remisując i tyle samo przegrywając.
Na wyjeździe drużyna przegrała dwa razy. Trzy razy schodziła z boiska z kompletem punktów oraz dwa razy dzieliła się punktami.

Bilans bramkowy na koniec rundy wyniósł 28 strzelonych goli co jest IV wynikiem w lidze. Na własnym boisku strzeliliśmy 13 bramek, a na boiskach przeciwnika 15 bramek. 

Tytuł najlepszej defensywy należy do naszej drużyny! Utrata tylko 15 bramek sklasyfikowała nas na pierwszym miejscu w lidze!

Najlepszymi strzelcami drużyny zostali:
Jakub Jędrasik
– 10 bramek;
Karol Łysiak-7 bramek

Najlepszym asystującym zawodnikiem drużyny został Karol Łysiak z 12 asystami na koncie! Brawo Karooool!

Najwięcej minut rozegranych:
Karol Łysiak-1252;
Bartosz Płocki-
1223;
Jakub Jędrasik
-1207;
Jakub Zawierucha i Mateusz Letkiewicz-
1170

*Najciekawsze akcje z całej rundy w linku poniżej.
Trochę ich było, to i materiał obszerny:
https://www.youtube.com/watch?v=GDkByUIdzAE&fbclid=IwAR1wS6wAc7b4lNQZG6yYtFpJwn4wWYgWjY_A7Z7OkGf5J2c6D3a7gGg6MnE

**Bramki rundy jesiennej, sezon 2019/20:
https://www.youtube.com/watch?v=cr3d-BTQgCM&fbclid=IwAR1TAyMvp5QcE3djh_7JQqMbtD21UsYg9kCYepcKh-7mLjM9I5eXMDTmhDo

Published by Janusz Matusiak