Aktualności

Emocjonujące finały mistrzostw Polski w futsalu U-14

FINAŁY MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI w Futsalu U14

Finał odbył się w Gliwicach w dniach 5 – 7 marca

Nasz zespół grupę 3 utworzył z:
Ślęzą Wrocław
Wisła Brzeźnica
Stomil Olsztyn

Pierwsza potyczka ye Ślęzą Wrocław zapowiadała się dość ciekawie i faktycznie taka była. Kibice zgromadzeni przed odbiornikami nie mogli narzekać na brak emocji. Prowadzenie naszej drużynie daje Wiktoria Malczewska w drugiej połowie meczu. Ślęza zdołała doprowadzić do remisu. 7 sekund trwała radość zespołu z Wrocławia, którą ukróciła Ola Grzelak.

Pierwsze spotkanie wygrywamy 2:1 i inkasujemy 3 punkty

Wisła Brzeźnica 1:1 Stomil Olsztyn
Po pierwszym pierwszej kolejce jesteśmy samotnymi liderami.

Dwa kolejne mecze rozegraliśmy z Wisłą Brzeźnica i Stomilem Olsztyn

Tego dnia wiedzieliśmy, ze jeżeli wygramy z Wisła to awans do ćwierć finału mamy zapewniony z pierwszego miejsca.
I wszystko szło dobrze, nasz zespół szybko strzela dwie bramki i już byliśmy w ogródku już witaliśmy się z gąską. W szeregi naszej drużyny wdało się rozluźnienie. Myślami byliśmy już w finale, gdzie drugi mecz fazy grupowej nadal trwał. Dekoncentracja na takim poziomie nie kończy się zbyt dobrze dla naszej drużyny. Zespołowi z Brzeźnicy udaje się doprowadzić do wyrównania i co gorsza na kilkanaście sekund przed końcem tracimy trzecią bramkę przez co przegrywamy swój pierwszy mecz w grupie. Nasza sytuacja nie jest beznadziejna, ale delikatnie na własne życzenie komplikujemy sobie życie.

Stomil Olsztyn 2:2 Ślęza Wrocław

Po drugiej kolejce:
Wisła Brzeźnica 4pkt
UKS SMS Łódź 3pkt
Stomil Olsztyn 2pkt
Ślęza Wrocław 1pkt

Tego samego dnia wieczorem mieliśmy zaplanowany ostatni mecz fazy grupowej z drużyną Stomilu Olsztyn.
Mecz, który przy dobrych wiatrach miał być tylko formalnością stał się rozpaczliwą walką o wyjście z grupy. Dodatkowym ciosem przed naszym meczem stał się fakt, że Wisła wygrywa swój drugi mecz w grupie, ze Ślęza Wrocław, znów strzelając decydująca bramkę w samej końcówce.
Wtedy stało się jasne, że jeśli awans to tylko z drugiego miejsca.

No i się zaczęło… Stomil wykorzystuje błąd w obronie i strzela bramkę na 1:0. Pech. Jest źle. Próbujemy nadrobić ale nic nie chce wpaść. Stomil cofa się do głębokiej obrony i tu był błąd jeden z kilku jak się potem okazało. po pierwszej połowie schodzimy jako przegrani. W drugiej połowie nadal atakujemy, drużyna z Olsztyna nadal w głębokiej defensywie, traci siły (kilka dziewczyn z drużyny rywala grało poprzednie spotkania od deski do deski więc i zmęczenie musiało w końcu nadejść) niepotrzebnie tylko faulujemy przez co rywal ma dwa rzutu karne przedłużone. Oba obronione przez dobrze spisującą się tego dnia naszą bramkarkę Olgę Wieremiejczyk.
„Z piekła do nieba” Z wyniku 1:0 dla Stomilu w końcowej fazie spotkania przechodzimy do wyniku 1:4 i fazę grupową kończymy na drugim miejscu. Wiemy, że w ćwierćfinale będziemy mierzyć się z GKS-em Katowice, a Wisła Brzeźnica z Tęczą Bydgoszcz.

Wisła Brzeźnica 7pkt
UKS SMS Łódź 6pkt
Stomil Olsztyn 2pkt
Ślęza Wrocław 1pkt

Nas interesował ćwierćfinał z GKS-em Katowice

Po ciężkich bojach w grupie i kilku kontuzjach w drużynie nie jesteśmy w stanie podjąć rękawicy rzuconej przez GKS, przez co finalnie przegrywamy 6:1 i żegnamy się Mistrzostwami. Z lekkim niedosytem bo były chęci i aspiracje na pierwszą czwórkę, a boisko zweryfikowało.

Jak się później okazało w Finale spotkały się drużyny
GKS-u Katowice i Tęczy Bydgoszcz..
Obie drużyny grały już ze sobą w grupie 4 i wtedy góra okazały się dziewczyny z Katowic wygrywając 3:0.

W finale faworyzowany przez wszystkich GKS Katowice przegrywa 3:2 z Tęcza Bydgoszcz przez co nie udało im się obronić tytułu sprzed roku w tej kategorii wiekowej.

Mecz o trzecie miejsce odbył się pomiędzy Pragą Warszawa, a Beniaminkiem Krosno. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna z Warszawy wygrywając 3:0.

W barwach UKS SMS Łódź wystąpiły:

1. Malczewska Wiktoria 9
2. Garbacz Martyna 28
3. Bartczak Martyna 8
4. Grzelak Ola 6
5. Łysiak Natalia 2
6. Świątek Maja 25
7. Szwed Nikola 22
8. Pągowska Zofia 73
9. Natalia Głuszek 19
10. Ancerowicz Joanna 45
11. Drabik Patrycja 32
12. Wieremiejczyk Olga 1

DOBRA ROBOTA DZIEWCZYNY !!
Miejmy nadzieje, że zebrane doświadczenie podczas eliminacji i finałów zaprocentuje u młodych adeptek sztuki piłkarskiej w przyszłości.
Martwi fakt,że 3 zawodniczki kończą turniej kontuzjowane, wracajcie szybko do zdrowia!

Gratulujemy wszystkim drużynom, które dostały się do najlepszej 16-stki w kraju !

Published by Marcinek