Aktualności

Reprezentacja Polski: Powołania dla byłych zawodników SMS !

Paulo Sousa selekcjoner reprezentacji Polski 3 dni temu obwieścił powołania na zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy. 24 maja reprezentacja rozpocznie zgrupowanie w Opalenicy. W dzień dziecka drużyna narodowa  rozegra sparing z reprezentacją Rosji, mecz odbędzie się we Wrocławiu. Tydzień później w Poznaniu zagrają z Islandią.

Wśród powołanych są pewniacy m.in. Lewandowski, Szczęsny i Krychowiak, a wśród nich byli zawodnicy- uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego:


Karol Swiderski, który w mieście Łodzi spędził dwa lata od roku 2012 do 2014, następnie przeniósł się do Jagiellonii Białystok (po rundzie wiosennej sezonu 13/14) w której spędził cztery lata swojej kariery strzelając dla ówczesnego klubu 20 bramek w 113 spotkaniach. Aktualnie reprezentuje barwy PAOK FC z którym od razu w pierwszym sezonie (2018/19) zdobył podwójna koronę- mistrzostwo kraju oraz puchar Grecji. Dla tego kluby w trzech sezonach rozgrywkowych w 80 potkaniach strzelił 26 bramek.

Warty odnotowania jest fakt, że Karol debiut w dorosłej reprezentacji zaliczył 28 marca w spotkaniu z Andorą w ramach eliminacji do mistrzostw Świata. Debiut przypieczętował bramką. Na boisku spędził 27 minut

 


Przemysław Płacheta w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi spędził rok. W porównaniu do Karola Swiderskiego, Przemysław zwiedził więcej klubów od swojego starszego kolegi. Kopać w piłkę zaczynał w Pelikanie Łowicz, następnie powędrował do juniorów ŁKS Łódź w których spędził rok. Wiosną w sezonie 2011/12 rozpoczął przygodę z SMS ale zakończyła się dość szybko bo jesienią sezonu 2012/13.

Później było tak: Juniorzy MKS Polonia Warszawa i półroczna przygoda w pierwszej drużynie Polonii łącznie dwa i pół roku w Warszawie, następnie wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów, a tam juniorzy RB Leipzig i II drużyna RB Leipzig. Na jesień sezonu 2017/18 kolejnym klubem był SG Sonnenhof Grossaspach (w sumie w Niemczech spędził dwa i pół roku), a na wiosnę Pogoń Siedlce.

Kolejny sezon spędził w Podbeskidziu Bielsko Biała. Kariera nabrała tempa w Śląsku Wrocław, którego barwy reprezentował w sezonie 2019/20 strzelając 8 bramek w 35 spotkaniach. Aktualnym przystankiem Płachety jest Norwich City FC w 26 spotkaniach strzelił jedną bramkę.

11 listopada 2020 zadebiutował w reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z reprezentacją Ukrainy.

 

Byłym eSeMeSiakom życzymy powodzenia i bardzo dobrych występów z Orłem na piersi.

Published by Janusz Matusiak