Aktualności

Podsumowanie weekendu 11-12.09 w UKS SMS Łódź

W ostatni weekend mogliśmy obserwować 4 mecze naszych drużyn w ligach wojewódzkich oraz zespół seniorów, który w ramach rozgrywek ligi okręgowej mierzył się z Górnikiem Łęczycą. Spotkania zespołów U14 oraz U13 zostały przełożone.

Seniorzy // Liga Okręgowa – Górnik Łęczyca 1:2 UKS SMS Łódź 

Kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek Ligi Okręgowej odnosi drużyna prowadzona przez Marcina Pyrdoła. Tym razem, w Łęczycy pokonuje miejscowego Górnika. UKS SMS wyszedł na prowadzenie w 45′, kiedy po faulu na Michale Marszałku, z rzutu karnego trafił kapitan zespołu – Adam Grzywalski. Drużyna z Łęczycy wyrównała również strzelając bramkę z rzutu karnego, jednak w 64′ po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zwycięską bramkę dla SMS strzelił Oskar Mazgoła. Jest to drugie zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie, dzięki któremu UKS SMS zajmuje obecnie 10. miejsce w lidze.

UKS SMS Łódź: Puncewicz, Marusik, Kwitniewski, Kułak, Grzywalski, Młynarczyk, Dibwe, Sobczyk (70′ Wierzbicki), Mazgoła, Gasik, Marszałek

 

U18 // I Wojewódzka – GKS Bełchatów 6:3 UKS SMS Łódź 

Juniorzy starsi pomimo strzelenia 3 bramek na boisku w Bełchatowie przegrywają spotkanie z GKS-em. „Dobrze realizowane zadania w ofensywie nie wystarczą, kiedy zespół popełnia tak wiele błędów w obronie” – podsumował spotkanie trener Józef Robakiewicz. Bramki dla UKS SMS strzelali Markiewicz, Baranowski i Gutowski.

 

U17 // I Wojewódzka – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2 UKS SMS Łódź II

W zdecydowanie dobrych humorach mogą być zawodnicy trenera Piotra Wasiaka, którzy odnoszą kolejne zwycięstwo w I lidze wojewódzkiej U17. Tym razem UKS SMS pokonuje na wyjeździe Sokół Aleksandrów Łódzki. Pierwsza połowa to przede wszystkim sporo walki i zaangażowanie ze strony obu drużyn. To jednak drużyna gospodarzy w pierwszych 45 minutach częściej stwarzała zagrożenie, jednak wielokrotnie okazywała się w swoich poczynaniach mocno nieskuteczna. UKS SMS wszedł dużo lepiej w II połowę spotkania, gdzie już na początku po bardzo ładnej akcji Gałka wyłożył piłkę Kuklińskiemu, a ten znalazł drogę do bramki. Sokół wyrównał z rzutu karnego, jednak ostatnie słowo należało do naszego zespołu. Ponownie akcję rozpoczął Gałka, a niepewną interwencję bramkarza wykorzystał ponownie Kukliński, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu. „Spotkanie z pewnością mogło się podobać. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, którzy świetnie realizowali postawione przed nimi założenia. Po takim meczu nie można nikogo wyróżnić indywidualnie, bo tego dnia, na końcowy sukces zapracowała cała drużyna” – komentował po meczu trener Piotr Wasiak.

UKS SMS Łódź: Godula, Kunce, Smoleń, Jastrzębski, Żaczek, Kosik, Pawęda, Prochota, Ciach, Pondo, Kulwicki. Grali również Kukliński, Busse, Gałka, Czajka, Dymski, Rygielski.

 

U16 // I Wojewódzka – GKS Bełchatów 1 – 4 UKS SMS Łódź

To, co nie udało się naszym najstarszym juniorom, udało się zawodnikom występującym w lidze wojewódzkiej B2. Zawodnicy trenera Mateusza Kurpeta po dobrym meczu i bramkach strzelanych przez Walczaka, Ruska i Ołdakowskiego pewnie wygrywają w Bełchatowie.

UKS SMS Łódź: Janiszewski-Chachuła, Stankiewicz, Grabarczyk, Pieczarka, Czajka(Kubuszkajtys 83′), Rozpara (Dąbrowski 64′), Ochocki (Trojanowski 58′), Gierach(Ołdakowski 72′), Walczak(Czarnecki 83), Rusek

 

U15 // I Wojewódzka – WKS 1957 Wieluń 1:0 UKS SMS Łódź 

Pierwszą porażkę w ramach rozgrywek ligi wojewódzkiej Trampkarza C1 notuje zespół trenera Marcina Perlińskiego, który na wyjeździe przegrywa z drużyną z Wielunia.

 

Mecze drużyn U16, U14 i U13 w ten weekend nie zostały rozegrane.

Published by Janusz Matusiak