Aktualności

Podsumowanie weekendu 18-19.09 w UKS SMS Łódź

Seniorzy // Liga Okręgowa – UKS SMS Łódź 1:0 KAS Konstantynów 

Kolejny raz komplet punktów inkasuje drużyna seniorów UKS SMS Łódź grająca w Lidze Okręgowej. W tym wyrównanym spotkaniu decydująca okazała się bardzo ładna bramka strzelona z rzutu wolnego przez kapitana naszego zespołu – Piotra Woźnikiewicza. Dzięki temu zwycięstwu, UKS SMS Łódź awansował już na 8 pozycję w tabeli ligowej.

UKS SMS Łódź: Burek, Marszałek (75′ Filipczak), Majkowski, Kwitniewski, Kułak, Młynarczyk, Dibwe, Mazgoła, Gasik, Woźnikiewicz, Ira

 

U18 // I Wojewódzka – UKS SMS Łódź II 2:2 ŁKS Łódź 

W sobotę, na obiektach przy ul. Milionowej zostało rozegrane spotkanie między UKS SMS Łódź II, a Łódzkim Klubem Sportowym w ramach rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej A1. Zawodnicy zespołu prowadzonego przez trenera Robakiewicza kolejny raz pokazali się z bardzo dobrej strony. Kolejny raz UKS SMS Łódź tworzył wiele groźnych sytuacji pod bramką rywala, jednak tym razem, dodatkowo udało się ustrzec większych błędów w defensywie. Z pewnością jest to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami. „Możemy być zadowoleni z dzisiejszego występu, szczególnie należy podkreślić fakt, iż mecz, jak na rozgrywki ligowe juniorów starszych stał na bardzo wysokim poziomie” – komentował trener Józef Robakiewicz. Bramki dla UKS SMS Łódź strzelali Wierzbicki i Lada.

UKS SMS Łódź: Szczucki, Busse (Walczak), Radziwoń, Dziwon, Owczarek (Dela), Mirowski, Czajkowski, Filipczak (Pawłowski), Lada, Dobrzański, Baranowski (Sobczyk), Wierzbicki

 

U17 // I Wojewódzka – UKS SMS Łódź II 1:5 ŁKS Łódź 

Również druga drużyna U17 w ramach rozgrywek I ligi wojewódzkiej mierzyła się z klubem z al. Unii. Podopiecznym Piotra Wasiaka poszło gorzej niż starszym kolegom, a mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem drużyny gości. Pomimo tego, że to ŁKS był drużyną, która dłużej utrzymywała się przy piłce, to bramki strzelane przez gości padały po dużych błędach naszego zespołu. „Przegrany mecz to nie koniec świata. Traktujemy to spotkanie jako cenną lekcję, z której zarówno ja, jak i moi zawodnicy musimy wyciągnąć wnioski. Błędy, które popełnialiśmy przy traconych bramkach nie powinny mieć miejsca, dlatego z pewnością mamy nadal nad czym pracować” – wypowiadał się po meczu trener UKS SMS – Piotr Wasiak.

UKS SMS Łódź: Miturski, Walczak, Myrda, Smoleń, Rygielski, Ciach, Prochota, Pondo, Kulwicki, Czajka, Kosik. Grali też: Pawęda, Jędrzejczak, Dymski, Gałka, Kurpiewski

 

U16 // I Wojewódzka – UKS SMS Łódź 8:1 Pelikan Łowicz

Kolejny bardzo dobry mecz zawodników U16. Po ostatniej wysokiej wygranej w Bełchatowie, tym razem zawodnicy UKS SMS Łódź odnoszą okazałe zwycięstwo nad drużyną Pelikana Łowicz. Wiele tworzonych sytuacji bramkowych, skuteczność na dobrym poziomie, a przede wszystkim kontrolowanie meczu od pierwszej do ostatniej minuty.

Bramki dla UKS SMS Łódź strzelali: Gierach x2, Ochocki, Czajkowski, Walczak, Ołdakowski, Dąbrowski, Rusek

UKS SMS Łódź: Janiszewski, Chachuła, Czarnecki, Czajka, Grabarczyk, Pieczarka, Gierach, Rozpara, Rusek, Walczak, Ochocki. Grali również: Dąbrowski, Ołdakowski, Stankiewicz, Trojanowski

 

U15 // I Wojewódzka – UKS SMS Łódź 3:2 SAP Andrespolia 

Podopieczni trenera Perlińskiego również mogą cieszyć się z kolejnego, ligowego zwycięstwa. Już od pierwszego gwizdka sędziego, zawodnicy z Łodzi byli drużyną, która przejęła inicjatywę, tworzyła wiele sytuacji bramkowych, jednak zawodnicy SMS zawodzili jeśli chodzi o skuteczność. Drużyna gości ograniczała się głównie do szybkich kontrataków, jednak z tymi bardzo dobrze radzili sobie nasi obrońcy. Kiedy wydawało się, że po bramce strzelonej w 13′ przez Kidę mecz będzie w całości pod kontrolą drużyny UKS, goście po stałym fragmencie gry doprowadzili do wyrównania na koniec 1 połowy. Dość nieoczekiwanie rozpoczęła się również 2 połowa, kiedy to goście wyszli na prowadzenie po fenomenalnym strzale z dystansu. Nie załamało to jednak zawodników trenera Perlińskiego, którzy w 53′ i 75′ za sprawą bramek strzelanych przez Szabela i Kidę ponownie objęli prowadzenie. „Przed nami ciężki tydzień. Zagramy spotkania zarówno w weekend, jak i w środę (Widzew). Postaramy się wypaść w obu meczach jak najlepiej, a przy tym w dalszym ciągu realizować założenia, jakie sobie wyznaczyliśmy” – mówił trener Perliński.

UKS SMS Łódź: Ambroży, Szpura, Witczak, Szabela, Sosnowski, Pacyna, Sochacki, Podrażka, Lasoń, Kida, Jakubiak. Grali również: Juśkiewicz, Ryszawa, Pawlik, Dominiak, Jakubowski

 

U14 II Wojewódzka – UKS SMS Łódź 2:0 Widzew II Łódź 

W sobotę, po tygodniowej przerwie do gry wrócili zawodnicy trenera Sieranta, którzy podejmowali Widzew II Łódź. Po bramkach Szczecińskiego i Padykuły UKS SMS wygrywa 2:0. „Mecz od początku był pod naszą kontrolą. W każdej jego części stworzyliśmy sobie kilka sytuacji bramkowych. W 2 połowie nie udało nam się również wykorzystać rzutu karnego, jednak pomimo tego cierpliwie budowaliśmy kolejne sytuacje i dążyliśmy do strzelenia większej ilości bramek. Cieszę się, że drużyna zrealizowała większość założeń przedmeczowych” – komentował zadowolony trener Robert Sierant.

UKS SMS Łódź: Kluka, Kardas, Majtczak, Comporek, Góralczuk, Piórkowski, Werstak, Ternovsky, Żyżyński, Padykuła, Szczeciński. Grali również: Turniak, Iwaniak, Uden, Stępień

 

U13 II Wojewódzka – UKS SMS Łódź 1:0 RAP Radomsko

Dużo bardziej wyrównany przebieg miało spotkanie rok młodszych zawodników. Jednak to drużynie SMS udało się wykorzystać jedną z tworzonych sytuacji, dzięki czemu również nasz zespół U13 schodził finalnie z boiska zwycięski. Drogę do bramki znalazł Szymon Piątkowski, który w ostatni weekend rywalizował w turnieju ZPN w barwach reprezentacji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

UKS SMS Łódź: Figurski, Stablewski, Iwaniak, Wolf, Piątkowski, Mrowicki, Kursa, Kasica, Kisiel. Grali również: Stępień, Konieczny, Maćczak, Skrzeczowski.

 

U13 I Okręgowa – UKS SMS Łódź II 2:2 PTC Pabianice

Wyrównany przebieg spotkania był również w meczu drugiej drużyny z rocznika 2009. W 1 lidze okręgowej zmierzyli się oni z PTC Pabianice. Pomimo kilku stworzonych sytuacji, w 1 połowie udaje się zawodnikom SMS strzelić tylko jedną bramkę. Przed przerwą nie wykorzystują również rzutu karnego, a drużynie z Pabianic udaje się zdobyć dwie bramki i wyjść na prowadzenie. W 2 połowie SMS kolejny raz prowadzi grę i dąży do objęcia prowadzenia, jednak ostatecznie po bramce Borysa Wagner-Bis doprowadzają do remisu. „Można odnieść wrażenie, że zawodnicy negatywnie zareagowali na niewykorzystane sytuacje w 1 połowie, szczególnie na nietrafiony rzut karny. Po przerwie wrócili do gry, znowu tworzyli sobie kolejne sytuacje, w których byli bardzo blisko strzelenia bramek. Szkoda prostych błędów, które przekładały się na straty piłki, a nawet bramek.” – podsumował mecz trener Robert Sierant.

UKS SMS Łódź: Maćczak, Kopera, Kruk, Kwapisz, Wagner-Bis, Ościłowski, Skrzeczowski, Łykowski, Figurski. Grali też: Jaros, Pachuca, Kupiec

Published by Janusz Matusiak