Aktualności

Historyczne wydarzenie w sekcji piłkarek nożnych

To jedno z ważniejszych wydarzeń w historii sekcji piłki nożnej kobiet naszego klubu. Trener Marzena Salamon spodziewa się syna (poród w czerwcu). Będzie więc pierwszą Mamą w sekcji. Gratulacje!
Dziś odbył się ostatni, przed jej urlopem macierzyńskim i wychowawczym, trening zespołu juniorek pod wodzą pani trener. Były kwiaty, koszulka z autografami, buziaki, a i gdzieniegdzie zakręciła się łezka. Trzymamy kciuki za szczęśliwy poród i rozpoczynamy odliczanie dni do powrotu…
Marzena Salamon, posiadająca licencję UEFA A, to jedna z bardziej w tym dziesięcioleciu utytułowanych trenerek/trenerów w polskim futbolu kobiecym. Ze Stilonem Gorzów awansowała do Ekstraligi i wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski U-19. W UKS SMS jest od lata 2015 roku. W tym czasie przyczyniła się do awansu pierwszej drużyny do Ekstraligi i półfinału Pucharu Polski w 2016 roku, zdobyła trzy mistrzostwa Polski U-19 (jedno w futsalu), w poprzednich dwóch sezonach, obok trenera Sebastiana Papisa, świętowała złote medale w Centralnej Lidze Juniorek U-17/18. Piłkarki, które trafiły z zespołu U-19 prowadzonej przez panią trener do pierwszej drużyny to m.in. powoływane do reprezentacji Polski: Oliwia Szperkowska, Wiktoria Zieniewicz i Gabriela Grzybowska.

Published by Marcinek