Aktualności

Finał Ligi Mistrzyń. To jest widownia

Po raz pierwszy od wprowadzenia tych rozgrywek w 2010 roku, wszystkie bilety na finał piłkarskiej Ligi Mistrzów kobiet zostały sprzedane. 3 czerwca w Eindhoven Barcelona zmierzy się z VfL Wolfsburg, którego zawodniczkami są Ewa Pajor i Katarzyna Kiedrzynek.

UEFA przekazała, że nabywców znalazł komplet 34 100 wejściówek na to spotkanie, co oznacza, że padnie rekord frekwencji na meczu piłkarskim kobiet w Holandii. Dotychczasowy wynosi 30 640 i w 2019 roku został ustanowiony przy okazji meczu drużyn narodowych Holandii i Australii.

Barcelona zagra w finale LM po raz trzeci z rzędu i czwarty w pięciu ostatnich sezonach, a po trofeum sięgnęła na razie tylko w 2021 roku.

W zeszłym roku półfinałową potyczkę LM między Barceloną a Wolfsburgiem na Camp Nou śledziło 91 648 fanów, co jest rekordem na meczu piłkarskim kobiet.

Published by Marcinek