Wysoka porażka GKS Katowice w eliminacjach Ligi Mistrzyń

GKS Katowice przegrał 0-5 z belgijskim Anderlechtem Bruksela w meczu półfinałowym rozgrywanej w Katowicach grupy 5 ścieżki mistrzowskiej I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów piłkarek nożnych. Mistrzynie Polski straciły szansę na awans do II rundy i 9 września o godz. 14 zagrają w meczu o trzecie miejsce z bułgarskim Łokomotiwem Stara Zagora.

RSC Anderlecht Féminin  – GKS Katowice 5:0
Bramki: Ștefania Vatafu 17, Esther Buabadi 36, Tine De Caigny 39, Lore Jacobs 45, Sakina Ouzraoui 90

Norweski SK Brann Kvinner wygrał 5:0 z Łokomotiwem. Do II rundy eliminacyjnej awansują zwyciężczynie finału zaplanowanego na 9 września na godz. 20.

Warto przypomnieć, że przed rokiem piłkarki UKS SMS w podobnym turnieju przegrały z Anderlechtem 2:3, choć już prowadziły 2:0.