Aktualności

Zmienne szczęście Juniora Młodszego

Ciężkie tygodnie mają za sobą zawodnicy UKS SMS Łódź występujący w I Lidze Wojewódzkiej Juniora Młodszego. W ostatnich meczach rywale postawili wysoko poprzeczkę i niemal w każdym spotkaniu o punkty rywalizowano do ostatniej minuty meczu.

Najpierw podopieczni trenera Pyrdoła i Wasiaka nieznacznie ulegli drużynie AKS SMS przegrywając to spotkanie 2:3. Już tydzień później wydawać by się mogło, że powrócą oni na zwycięski szlak, jednak tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu, jedynie zremisowali z PSV Łódź.

Ten mecz to był prawdziwy rollercoaster. Pomimo wielu dogodnych sytuacji w których obijaliśmy słupki i poprzeczkę oraz nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, udało nam się wyjść na prowadzenie w 90. minucie meczu. Jednak 60 sekund później drużyna PSV doprowadziła do wyrównania, a tuż po tym sędzia zakończył ten mecz.” – relacjonuje przebieg spotkania trener Piotr Wasiak.

Po szalonym meczu z PSV przyszedł czas na spotkanie z ŁKS, w czasie którego nasi zawodnicy schodzili na przerwę z wynikiem 2:0 dla Łódzkiego Klubu Sportowego. Biało-niebieskim udało się jednak dogonić zespół ŁKS, jednak na strzelenie trzeciej bramki zabrakło już czasu i mecz zakończył się remisem.

Ostatnie kolejki podsumował również trener Marcin Pyrdoł: „Kolejne cztery spotkania były w naszym wykonaniu słabsze w porównaniu do poprzednich. Najbardziej szkoda było mi moich zawodników po zremisowanym meczu z PSV. Ciężko pracowali w tym meczu przez pełne 90 minut, a w zbyt łatwy sposób dajemy sobie strzelić bramkę. Jeśli chodzi o spotkanie z AKS, to uważam, że pomimo przegranej, nasza drużyna piłkarsko wyglądała lepiej- ale taka jest piłka, aby wygrać trzeba strzelić o jedną bramkę więcej.”

3 punkty naszym zawodnikom udało się zgarnąć już w następnej kolejce, gdzie dość pewnie pokonali oni GKS Bełchatów. W ostatnim rozegranym meczu nasi zawodnicy ulegli z kolei Lechii Tomaszów Mazowiecki.

 

W zgoła odmiennych nastrojach są natomiast zawodnicy drugiej drużyny Juniora Młodszego. Ekipa pod wodzą trenera Wasiaka pewnie wygrywa kolejne ligowe spotkania i znacznie przybliża się do awansu do II Ligi Wojewódzkiej.

Zawodnicy drugiej drużyny w ostatnich 5 kolejkach zdobyli 13 punktów, dzięki czemu zajmują obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli. Mogą się również pochwalić największą liczbą strzelonych do tej pory bramek (46) oraz najmniejszą liczbą straconych goli (9).

Trener Wasiak może być zadowolony ze swoich podopiecznych:

„Po pierwszym spotkaniu ligowym byłem przekonany, że nasi zawodnicy wyciągną wnioski z tego meczu i się nie myliłem. Zawodnicy byli od tej pory jeszcze bardziej zmotywowani, ciężko pracowali na treningach i realizowali założenia w czasie meczów mistrzowskich. W czterech kolejnych meczach strzelamy 43 bramki tracąc zaledwie 4. Kolejna rzeczą wartą odnotowania jest fakt, że na mecze II drużyny nie schodzi za dużo zawodników z pierwszego zespołu, zwykle jest to maksymalnie trzech graczy. Dodatkowo, w drużynie staramy się ogrywać również zawodników z rocznika 2009. To daje jasny przekaz, że w tych zawodnikach drzemie potencjał, który musi być przez nich coraz częściej wykorzystywany. Teraz naszą drużynę czekają kolejne, ważne sprawdziany z: Justynowem, Mazovią i Włókniarzem Konstantynów”

Published by Redakcja