Aktualności

Z łodziankami przeciwko Ukrainie i Grecji

1 grudnia reprezentacja Polski piłkarek nożnych zmierzy się w Stalowej Woli z Ukrainkami w meczu w Ligi Narodów. Rywalki nie mogą rozgrywać meczów w ogarniętej wojną ojczyźnie i oficjalnie będą gospodarzem tego spotkania. Cztery dni później Polki zagrają z Grecją w Sosnowcu.

Powołania na te spotkania otrzymały trzy zawodniczki UKS SMS Łódź: Wiktoria Zieniewicz, Nadia Krezyman i Oliwia Domin.

– Jako zespół jesteśmy ofensywnie nastawieni –  mówi Nina Patalon, selekcjonerka piłkarskiej reprezentacji Polski.  – Nawet z silnymi rywalkami gramy bardzo odważnie. Wierzę, że w przyszłości przyniesie to efekty.

Polki rozpoczęły zmagania w Lidze Narodów od wyjazdowego zwycięstwa nad Grecją 3:1. Później pokonały w Gdyni Ukrainki 2:1. Następnie w Tychach wygrały 2:1 z Serbkami, a w rewanżu zremisowały 1:1.

– W dwóch ostatnich meczach Ligi Narodów musimy jak najlepiej zrealizować swoje założenia, skoncentrować się tylko na sobie. Chcemy przede wszystkim wyeliminować chaos, który pojawiał się w drugich połowach spotkań. Jako drużyna potrzebujemy stabilizacji, więc cieszę się, że na listopadowym zgrupowaniu stawi się bardzo zbliżona kadra. Pragniemy kontynuować swoją pracę. W każdym meczu pokazujemy pewien styl i tego nie zmienimy  – zapewniła trenerka.

 

Published by Marcinek