Aktualności

Rozwój idzie w parze z wynikiem – przygotowania zespołu 2009

Do klasycznych treningów wróciły już wszystkie nasze zespoły, również podopieczni trenera Mariusza Soleckiego z rocznika 2009, którzy mają za sobą niezwykle udaną rundę. Na koniec 2023 roku mogli oni świętować dwa awanse, ponieważ pierwszy zespół uzyskał promocję do I Ligi Wojewódzkiej, natomiast drugi zespół w najbliższej rundzie będziemy mogli oglądać w II Lidze Wojewódzkiej.

Nadszedł czas, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnych wyzwań, o których opowiada trener UKS SMS Łódź:

„Jesteśmy świadomi, że po naszych awansach, a szczególnie po awansie do I Ligi Wojewódzkiej poziom indywidualny zawodników, jak i drużyn znacznie wzrośnie, dzięki czemu rywalizacja stanie się bardziej wyrównana. Nie może mieć to jednak wpływu na nasz obrany wcześniej kierunek i główne założenia. Rozwój zazwyczaj idzie w parze z wynikiem, a my robimy wszystko, aby być jak najlepiej przygotowanym na początek rozgrywek” – podkreśla trener Solecki.

Przed zawodnikami z rocznika 2009 już niedługo wyjazd na obóz zimowy do Wągrowca, gdzie oprócz świetnych warunków sportowych czeka na biało – niebieskich kilka ciekawych sparingów. W okresie przygotowawczym zmierzą się oni m.in. z Andrespolią, AKS, Wisłą Płock, Akademią Reissa, Wartą Poznań, Zniczem Pruszków i GKS Bełchatów.

„Początek przygotowań upłynął nam raczej spokojnie. Przeprowadzone zostały testy motoryczne i sprawnościowe. Obecnie na treningach najwięcej czasu poświęcamy na aspekty techniczne oraz sprawność ogólną. Już na początku lutego udamy się na obóz, gdzie będziemy mogli spędzić nieco więcej czasu razem i rywalizować na bardzo dobrym poziomie w meczach towarzyskich” – dodaje trener Solecki.

Drużyna 2009 została również wzmocniona kilkoma nowymi zawodnikami. Do biało-niebieskich dołączyli m.in. Aleksander Ochenkowski, Patryk Czaplicki, Szymon Własyk oraz Patryk Głażewski. Wszyscy zostali pozyskani z Akademii Piłkarskiej „Waleczni”.

Z niecierpliwością będziemy czekać na początek rozgrywek i dalszy rozwój zawodników UKS SMS 2009!

Published by Redakcja