Aktualności

Przygotowania do walki o CLJ w pełni!

Przed zawodnikami z rocznika 2007 niezwykle ważny czas. Już wkrótce rozpocznie się runda rewanżowa rozgrywek, w których gra toczy się o najwyższe cele. Już w połowie marca wystartuje 16. kolejka Ligi Wojewódzkiej B1, w której zwycięzca zagra w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Wydaje się, że to jedna z najciekawszych lig wojewódzkich w naszym regionie. O mecze barażowe do CLJ nasz zespół rywalizuje m.in. z Akademią ŁKS Łódź oraz Widzewem Łódź. Na półmetku tych rozgrywek sprawa jest w pełni otwarta, bo te 3 drużyny dzieli w ligowej tabeli tylko 1 punkt.

„Oczywiście wiemy, o co będziemy grać w najbliższych miesiącach. Naszym celem jest zwycięstwo w lidze i możliwość gry w barażach do Centralnej Ligi Juniorów. Mamy świadomość tego, że nie będzie to łatwe zadanie, ale wierzymy, że jak najbardziej jest to w naszym zasięgu” – opowiada trener UKS SMS, Marcin Perliński.

Zawodnicy z rocznika 2007 ciężko pracują, aby być jak najlepiej przygotowanym do pierwszego meczu.

„Od początku przygotowań kładziemy nacisk m.in. na naukę odbioru piłki w sytuacji 1×1, reakcję na stratę piłki czy również na budowanie i finalizację według określonych schematów. Zawodnicy pracują również na treningach motorycznych w terenie oraz na siłowni” – opisuje pierwszą fazę przygotowań do sezonu trener biało-niebieskich.

Okres przygotowawczy wypełniony jest również grami kontrolnymi. Zawodnicy naszej Akademii grali już m.in. z Włókniarzem Moszczenica, Polonią Warszawa, KKS Kalisz. Przed nimi jeszcze spotkania z GKS Bełchatów oraz ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rozgrywek – mecz z seniorami Włókniarza Pabianice.

Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na początek rozgrywek Juniora Młodszego!

Published by Redakcja