Aktualności

Zespół U15 wchodzi w ostatnią fazę przygotowań do rozgrywek

Zawodnicy trenera Soleckiego mają za sobą intensywny obóz przygotowawczy w Wągrowcu. Drużyna U-15 z powrotem jest już w Łodzi i wchodzi w ostatnią fazę przygotowań do nowej rundy!

„Obóz w Wągrowcu możemy oceniać jak najbardziej pozytywnie, chociaż trzeba przyznać, że nie udało nam się zrealizować wcześniej zamierzonego planu w 100%. Było to spowodowane chorobami i przeziębieniami zawodników, przez co często nie mogliśmy przeprowadzać naszych zajęć w komplecie. Jednak zawodnicy, którzy w całości zrealizowali ten mikrocykl z pewnością mogą być z siebie niezwykle zadowoleni” – opowiada trener Mariusz Solecki.

Zawodnicy UKS SMS Łódź mają również za sobą szereg gier kontrolnych z wymagającymi przeciwnikami. Rocznik 2009 grał m.in. z Wisłą Płock, Akademią Reissa oraz Wartą Poznań, a więc drużynami z poziomu CLJ U15.

„Względem gier kontrolnych mogę mieć mieszane uczucia. Brakuje nam trochę wytrzymałości, aby wysoki poziom gry utrzymać w pełnym wymiarze czasu. Były to sparingi bardzo korzystne dla nas, ponieważ pokazały nam w którym miejscu obecnie jesteśmy i wskazały, że pomimo porażek w meczach z Wisłą i Wartą, które są w czołówce CLJ u15 to idziemy w dobrym kierunku. Mecz z Akademią Reissa był już zdecydowanie bardziej wyrównany i również dostarczył nam kilku pozytywnych informacji” – podsumowuje rozegrane mecze trener Solecki.

Po powrocie do Łodzi, zawodnicy 2009 wchodzą w ostatnią fazę przygotowań do pierwszych meczów ligowych. Na ten okres zaplanowany został m.in. udział w turnieju Hary CUP i mecze sparingowe z GKS Bełchatów i Zniczem Pruszków.

Published by Janusz Matusiak