PZPN deklaruje, że chce rozwoju kobiecego futbolu

w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej z inicjatywy prezesa Cezarego Kuleszy doszło do spotkania najważniejszych działaczy federacji z osobami zarządzającymi klubami Orlen Ekstraligi.
– Wszyscy bardzo chcemy, aby piłka nożna kobiet się rozwijała. Jako PZPN możemy wspierać kluby i dawać im bodźce do rozwoju. Takim bodźcem jest chociażby stała umowa z TVP. Aby jednak futbol kobiet stał się produktem, o jakim myślimy, poza federacją odpowiedzialność muszą wziąć na siebie także kluby – zaznaczył  Cezary Kulesza, prezes PZPN. – Naszym wspólnym obowiązkiem jest przekonywanie organizacji rządowych, że wsparcie powinno być kierowane na dół piramidy. Rozwój kultury fizycznej w terenie to jest temat, o którym powinniśmy rozmawiać. Bo jeśli więcej dziewcząt będzie uprawiało ten sport, to przełoży się to na jego poziom, oglądalność, a w konsekwencji również i na finanse. Im więcej klubów z tradycjami w piłce męskiej dostrzeże potencjał drzemiący w piłce kobiecej, tym łatwiej będzie ją rozwijać. Jedziemy na tym samym wózku.