Przemeblowany AP Orlen Gdańsk na drodze Grot SMS Łódź

W drugiej kolejce sezonu ekstraligi piłkarki nożne Grot SMS podejmą w sobotę AP Orlen Gdańsk. Na inaugurację drużyna z Wybrzeża przegrała we Wrocławiu, Śląsk po raz pierwszy grał na stadionie przy ul. Oporowskiej,  0:3. Wszystkie trafienia miały miejsce w pierwszej części spotkania – w 3. minucie do siatki trafiła Paulina Guzik, w 33. – Julia Jędrzejewska, a w pierwszej doliczonego czasu – Marcelina Buś.

W nowym sezonie AP Orlen ma mieć nowy charakter. Z klubem po ostatnim sezonie pożegnała się większość zagranicznych zawodniczek. W ich miejsce, poza dwoma wyjątkami, przyszły Polki, choć klub nie wyklucza, że jeszcze po rozpoczęciu rozgrywek do drużyny dołączą nowe, zagraniczne piłkarki. Z drużyną pożegnało się ponad dziesięć futbolistek, min.: Tatiana Kristina Hawkins Dabney, Clarissa Kirsch-Downs, Olga Massombo, Kimberly Sanford i Alyssa Kaye Frazier, Klaudia Dymińska, Oliwia Gadawska, Katarzyna Gozdek, Ewelina Piórkowska, Olga Sirant, Marcelina Preuss i Klaudia Łepska.