, , ,
Udostępnij na Facebooku

Belgijki pierwszymi rywalkami Polek


Piłkarki nożne reprezentacji Polski zagrają w dwumeczu z Belgijkami w pierwszej rundzie baraży o udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Brazylii. Zwyciężczynie w drugiej rundzie trafią na lepszych w parze Irlandia – Kazachstan.

Eliminacjami na mundial były rozgrywki Ligi Narodów 2026. Biało-czerwone grały w najwyższej Dywizji A, ale w swojej grupie zajęły ostatnie miejsce, za Francją, Holandią oraz Irlandią.

Bezpośredni awans na mistrzostwa zdobyły cztery drużyny, które wygrały swoje grupy w Dywizji A. Poza Francją są to Niemcy, Dania i Hiszpania. Następne 32 z końcowej klasyfikacji trafiły do baraży, a wyniki z LN decydowały o rozstawieniu w nich.

Brazylijski mundial rozpocznie się 24 czerwca 2027.