Z Kraju Kwitnącej Wiśni do Łodzi – Łódź International Youth Cup 2018

Zacięty i wyrównany przebieg miał międzynarodowy turniej piłkarski do lat 17, który w weekend został rozegrany na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi.

Hiroshima Prefecture Selection, czyli reprezentacja regionu Hiroshima, która rok temu, z kompletem zwycięstw, wygrała podobny turniej w Zabrzu, szukała mocniejszych rywali i w Łodzi ich znalazła. Szybcy i dobrzy technicznie Japończycy nie dali rady Legii Warszawa 0:2 i UKS SMS 0:1, natomiast zremisowali 2:2 z Pogonią Szczecin, która wygrała cały turniej.

Poniżej klasyfikacja zespołów, indywidualne nagrody oraz mecze:
1 miejsce: Pogoń Szczecin
Legia Warszawa U17 vs. Hiroshima Selection U17 – 2:0
8′ – Gabor Grabowski
10′ – Wiktor Preuss
Organizatorami turnieju były Miasto Łódź, UKS SMS oraz japońskie firmy Foot Link i IdeaBox. Honorowym patronatem objęły imprezę Prezydent Miasta Łodzi i Ambasada Japonii. Wsparł ją Marszałek Województwa Łódzkiego.

Jest prawdopodobne, że Japończycy również w przyszłym roku przyjadą do Łodzi. Duże wrażenie wywarła na nich wiadomość, że przyszłoroczny mecz otwarcia i finał mistrzostw świata do lat 20 odbędzie się właśnie w Łodzi. Reprezentacja Japonii U-20 ma duże szanse na zakwalifikowanie się do tej imprezy.

Jeżeli przyjazd Hiroshimy dojdzie do skutku, to przyjadą dwa zespoły U-17 tego regionu: męski i kobiecy.

Japonia to czołowy kraj w w piłce nożnej kobiet, w rankingu FIFA zajmuje obecnie 11. miejsce, Polska 31. Hiroshima jest jednak zainteresowana rywalizacją, bo Łódź to czołowy polski ośrodek piłkarstwa kobiecego. W reprezentacji Polski U-17, która w niedzielę wywalczyła awans do finałów mistrzostw Europy, było pięć piłkarek SMS, a kolejne trzy są w kręgu zainteresowań selekcjonerki Niny Patalon.

A tutaj artykuł który ukazał się w japońskiej wersji serwisu Yahoo – wszystko jasne? 😛

Autorem poniższych zdjęć jest Artur Kraszewski

Zdjęcia z pierwszego dnia turnieju:

Hiroshima Prefecture – UKS SMS Łódź

Legia Warszawa – UKS SMS Łódź