Aktualności

Wyśmienita runda jesienna zawodników UKS SMS Łódź !!!

Bardzo dobrze spisały się drużyny reprezentacyjne UKS SMS Łódź uczestniczące w rozgrywkach organizowanych przez Łódzki Związek Piłki Nożnej oraz w rywalizacji Centralnej Ligii Juniorów. Z pośród 10 ligowych rozgrywek aż w 7 zespoły UKS SMS Łódź są na pierwszym miejscu.
Zaczynając od najmłodszych rocznik 2008 (Trenerzy: Wargowiak, Modrzejewski) uplasowali się na pierwszym miejscu w lidze F1 Żak grupa I. Podobnie wygląda rywalizacja w roczniku 2007 (Trenerzy: Perliński, Turek) gdzie zespół zajął pierwsze miejsce w lidze E2 Orlik grupa I. Rocznik 2005 (Trenerzy: Robakiewicz, Rachubiński) wygrali jesienne rozgrywki ligowe w lidze D2 Młodzik grupa I. Rocznik 2004 (Trenerzy: Jonczyk, Mordak) również uplasowali się na pierwszym miejscu w swojej lidze D1 Młodzik grupa III. Blok szkoły podstawowej wygląda imponująco jeśli chodzi o rozwój naszych młodych zawodników co jednocześnie przekłada się na bardzo dobre wyniki sportowe uzyskiwane przez nasze zespoły.
Na poziomie gimnazjalnym w rywalizacji wojewódzkiej również mamy się czym pochwalić. Rocznik 2003 (Trenerzy: Kroczek, Grabowski) wygrali rundę jesienna w I lidze C2 Trampkarz. Tak samo wygląda sytuacja w roczniku 2001 (Trenerzy: Czubiński, Górecki) gdzie prowadzony przez nich zespół zwyciężył w I lidze B2 Junior Młodszy.
Poziom licealny nie odbiega poziomem sportowym od swoich młodszych kolegów. Rocznik 2000 (Trenerzy: Robakiewicz, Czubiński) zdecydowanie zwyciężyli w I lidze B1 Junior Młodszy i uzyskali awans do Makroregionalnej Ligii Juniorów Młodszych gdzie na wiosnę przyjdzie im ponowie walczyć o medale Mistrzostw Polski kategorii U17. Przypomnijmy iż ten sam duet trenerów w zeszłym sezonie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski z rocznikiem 1999.
Zespół występujący w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Polsce jeśli chodzi o rywalizację młodzieżową uplasował się na II miejscu. Mówimy tutaj o Centralnej Lidze Juniorów (Trenerzy: Dawidowski, Perliński, Tomaszewski, Jabłoński). Na tą chwilę nasz zespół zajmuje miejsce premiowane awansem do meczu półfinałowego, którego zwycięzca zmierzy się o złoty medal Mistrzostw Polski U19. Przypomnijmy, że zespół, który wygra Mistrzostwo Polski będzie uprawiony do rywalizacji międzynarodowej w Młodzieżowej Lidze Mistrzów z najlepszymi zespołami w Europie!
Jak widać systematyczna praca wykonywana przez cały sztab trenerski klubu UKS SMS Łódź przynosi bardzo dobre rezultaty, które jednocześnie przekładają się na obiecujące wyniki sportowe. Ujednolicony system szkolenia, który nieustannie ewoluuje przynosi zamierzone efekty rozwoju indywidualnego oraz zespołowego. Przykładem może być iż w dniu 6 grudnia trzech zawodników występujących w Centralnej Lidze Juniorów zostało zaproszonych na testy do naszego klubu partnerskiego Zagłębia Lubin. Blisko 50 zawodników UKS SMS Łódź było powoływanych na konsultacje szkoleniowe reprezentacji województwa w kategoriach U12,U13,U14,U15, gdzie większość z nich stanowi główną siłę naszych drużyn wojewódzkich. Czterech naszych zawodników zadebiutowało w międzypaństwowych meczach Reprezentacji Polski.
Obiecująca runda sportowa w wykonaniu UKS SMS Łódź, życzmy aby wiosenna była równie udana!

Published by Sizzzar