Aktualności

Piłkarki zaczęły od wysokiego zwycięstwa

Kadra Łódzkiego Związku Piłki Nożnej zaczęła udział  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, nieoficjalnych mistrzostwach Polski U16,  od wysokiej wygranej 4 :1 (1:0)  z Małopolskim ZPN. Mecz, który obfitował wiele ciekawych akcji, dużo strzałów rozgrywany był przy dobrej piłkarskiej pogodzie in na bardzo dobrej murawie,  przyniósł zasłużone zwycięstwo naszej drużynie.  Paulina Filipczak. po indywidualnej akcji, dała prowadzenie naszej drużynie. Przeciwnik w pierwszej połowie oddał dwa groźne strzały, które dobrze  obroniła Kinga Ptaszek. W drugiej części spotkania, po dwóch bardzo ładnych zespołowych akcjach i bramkach Glinki Agnieszki, kadra ŁZPN prowadziła już 3:0.

Trener Adrian Sokołowski, widząc naszą przewagę, zdecydował się na zmiany. W 74 minucie zawodniczka kadry Małopolski wykorzystała nieuwagę naszych obrończyń i zrobiło się 3:1.

Stracony gol bardzo zdenerwował nasze zawodniczki, które natychmiast – bo 75 minucie – po strzale Wiktorii Gil podwyższyły wynik na 4 :1. Warto dodać, że w reprezentacji Małopolski grały cztery reprezentantki kraju. Jak widać nasze dziewczyny nie przestraszyły się kadrowiczek i pokazały, że w tym turnieju należy się z nimi liczyć.

Jutro kolejny mecz z Mazowieckim ZPN (godz. 12), zespołem naszpikowanym reprezentantkami Polski. Ten pojedynek może okazać się dla nas najważniejszy, biorąc pod uwagę fakt, że Mazowiecki zremisował 1:1 z Pomorskim ZPN.

W piątek kadrę czeka mecz z Pomorskim ZPN (godz.10)

 

 

Published by Marcinek