Aktualności

Paulina Oleksiak zdobyła gola dla reprezentacji Polski!

Reprezentacja Polski piłkarek nożny U17 pokonała Ukrainę 3:1 w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy 2018.
Jedną z  bramek dla Polski dla zdobyła Paulina Oleksiak z UKS SMS Łódź, a pozostałem Kinga Kozak, Paulina Tomasiak.
W drużynie biało-czerwonych zagrały także inne zawodniczki naszego klubu: Alicja Sokołowska, Paulina Oleksiak, Paulina Filipczak oraz Agnieszka Glinka. W szerokiej kadrze były też: Wiktoria Zieniewicz i Gabriela Grzybowska.
Polska: Kaźmierczak – Sokołowska, Silny, Buszewska, Radochońska, Filipczak (59, Oleksiak), Achcińska, Cichy, Tomasiak, Legowski (41, Wójcik), Kozak (77, Glinka)

W piątek drużyna prowadzona przez trener Ninę Patalon zagra  z Szubinie z Wyspami Owczymi, a w poniedziałek w Tucholi ze Szwajcarią. Awans do zaplanowanej na wiosnę drugiej rundy eliminacji ME U17, bezpośrednio poprzedzającej turniej finałowy, uzyskają dwa najlepsze zespoły z każdej z jedenastu grup eliminacyjnych oraz najlepszy zespół z trzeciego miejsca.

 

 

Published by Marcinek