Aktualności

Kobiecy futbol rozwija się

Kobiecy futbol rozwija się dynamicznie, co cieszy nas bardzo. To jest fakt, a potwierdza to ostatnia informacja, która napłynęła z Chojnic. Tamtejszy klub Chojniczanka (męska drużyna jest liderem pierwszej ligi)  ogłosiła, utworzona zostanie seniorska kobieca drużyna Chojniczanki i począwszy od sezonu 2018/2019 będzie zgłoszona do rozgrywek ligowych. Swoje zmagania rozpocznie od najniższego szczebla rozgrywek w naszym kraju i będzie to Pomorska III liga kobiet. Pierwszym trenerem drużyny będzie pomysłodawczyni Irmina Kaproń-Ollik.
W tym sezonie powstała także drużyna dziewczynek z rocznika 2008 prowadzona przez trenera Tomasza Orłowskiego. Niektóre dziewczyny podejmują także rywalizację ze swoimi rówieśnikami w pozostałych juniorskich zespołach Chojniczanki.

To najlepszy dowód na to, że piłka nożna kobie ma przed sobą ogromną przyszłość.

Published by Marcinek