Aktualności

II miejsce UKS SMS Łódź na Międzynarodowym turnieju Olimpia Szczecin Cup 2017

Na zaproszenie klubu MKS Olimpia Szczecin młodziczki z klubu UKS SMS Łódź w dniach 1-3 grudnia 2017 wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Olimpia Szczecin Cup 2017 na który zostały zaproszone najlepsze drużyny piłkarskie z Polski w kategorii wiekowej U-11. Sama czołówka z Tymbarka: KKS Katowice, Beniaminek Krosno, Tęcza Bydgoszcz, Olimpia Szczecin czy zespół z Niemiec FC Neubrandenburg i wiele innych topowych zespołów zapowiadało, że rozgrywany turniej będzie wielkim widowiskiem sportowym. Pierwszego dnia przyjazd zespołów i wieczorem losowanie grup. UKS SMS Łódź znalazł się w grupie A z MKS Olimpia Szczecin I, UKS Szóstka Inowrocław, MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski, KKP Bydgoszcz, MKS Olimpia Szczecin Cup III, natomiast grupa B wyglądała następująco: KKS Katowice, UKS Tęcza Bydgoszcz, Beniaminek Krosno, UKS Victoria SP 2 Sianów, FC Neubrandenburg, MKS Olimpia Szczecin II. Drugiego dnia zaczęły się zmagania sportowe. Dziewczyny grupę przeszły jak burza osiągając następujące wyniki:

1. UKS SMS Łódź 1 – 0 MKS Olimpia Szczecin I (bramka Wiktoria Malczewska)

2. UKS SMS Łódź 14 – 0 MKS Olimpia Szczecin III (bramki: 4 Wiktoria Malczewska, 3 Nikola Maślak, 3 Inez Sikora, 2 Natalia Sikorska, po 1 Julia Łuczak i Natalia Głuszek

3. UKS SMS Łódź 3 – 0 KKP Bydgoszcz (bramki: 2 Inez Sikora, 1 Wiktoria Malczewska)

4. MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski 0 – 4 UKS SMS Łódź (bramki: 2 Wiktoria Malczewska, po 1 Paulina Wojdak, Natalia Sikorska)

5. UKS Szóstka Inowrocław 3 – 9 UKS SMS Łódź (bramki: 3 Inez Sikora, 2 Wiktoria Malczewska, 2 Nikola Maślak, po 1 Julia Łuczak, Natalia Sikorska)

Po drugim dniu tabela grupy A wyglądała następująco:

Nazwa drużyny bramki punkty

1. UKS SMS Łódź 31 – 3 15

2. MKS Olimpia Szczecin I 11 – 1 10

3. UKS Szóstka Inowrocław 13 – 9 8

4. MUKS Stilon Gorzów Wlk. 9 – 5 5

5. KKP Bydgoszcz 4 – 8 4

6. MKS Olimpia Szczecin III 0 – 42 0

Tabela grupy B

Nazwa drużyny bramki punkty

1. KKS Katowice 15 – 2 13

2. UKS Tęcza Bydgoszcz 11 – 2 13

3. Beniaminek Krosno 5 – 6 6

4. UKS Victoria SP 2 Sianów 6 – 7 6

5. FC Neubrandenburg 4 – 10 6

6. MKS Olimpia Szczecin II 0 – 14 0

Ostatniego dnia turnieju przewidziana została faza pucharowa (ćwierćfinały), które jako pierwsze rozpoczęły młode Łodzianki a naszym przeciwnikiem była drużyna UKS Victorii SP 2 Sianów. Po bardzo ciekawym spotkaniu zwycięstwo 4 – 1 dla Łodzi a bramki strzelały 3 Julia Łuczak i 1 Wiktoria Malczewska.

Wyniki meczów ćwierćfinałowych

1. UKS SMS Łódź 4 – 1 UKS Victoria SP 2 Sianów

2. MKS Olimpia Szczecin I 0 – 1 Beniaminek Krosno

3. UKS Szóstka Inowrocław 1 – 1 UKS Tęcza Bydgoszcz (karne 0 – 1)

4. MUKS Stilon Gorzów Wlk. 0 – 3 KKS Katowice

W półfinale mieliśmy istną powtórkę par z Turniejów o Puchar Tymbark w kategorii U-10 (przypomnijmy, że UKS SMS Łódź w meczu o III miejsce pokonał UKS Tęczę Bydgoszcz natomiast w meczu o I miejsce KKS Katowice pokonały Beniaminka Krosno). Widać historia lubi się powtarzać ponieważ zarówno UKS SMS Łódź jak i KKS Katowice wygrały swoje mecze i awansowały do wielkiego finału turnieju.

Wyniki meczów półfinałowych

1. UKS SMS Łódź 2 – 0 UKS Tęcza Bydgoszcz (bramki: Inez Sikora, Natalia Sikorska)

2. Beniaminek Krosno 0 – 3 KKS Katowice

Mecz o III miejsce

UKS Tęcza Bydgoszcz 2 : 0 Beniaminek Krosno

Osoby oglądające finał pomiędzy UKS SMS Łódź a KKS Katowice mogli przecierać oczy ze zdumienia, że dziewczynki w kategorii U-11 potrafią tak dobrze grać w piłkę. Świetne widowisko które obejrzała cała hala zgromadzonych osób jak i osoby oglądające transmisję na żywo w internecie. Pierwsza połowa wyraźnie pod dyktando UKS pierwszą bramkę zdobywa Natalia Sikorska i do przerwy Łodzianki prowadzą 1 – 0. W drugiej połowie gra się wyrównała i do głosu zaczęły dochodzić dziewczyny z Katowic czego konsekwencją była wyrównująca bramka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie sędzia zarządził rzuty karne, które lepiej tego dnia wykonywał zespół KKS Katowice.

Mecz o I miejsce

UKS SMS Łódź 1 – 1 KKS Katowice (karne 2 – 3)

Końcowa klasyfikacja turnieju Olimpia Cup 2017

1. KKS Katowice

2. UKS SMS Łódź

3. UKS TĘCZA Bydgoszcz

4. Beniaminek Krosno

5. UKS Victoria SP2 Sianów

6. MKS Olimpia Szczecin I

7. UKS Szóstka Inowrocław

8. MUKS Stilon Gorzów Wlkp.

9. Kobiecy Klub Piłkarski Bydgoszcz

10. 1. FC Neubrandenburg 04/Frauen

11. MKS Olimpia Szczecin II

12. MKS Olimpia Szczecin III

Na koniec należy dodać, że dwie nasze zawodniczki Natalia Sikorska i Wiktoria Malczewska zostały wybrane jako najlepsze zawodniczki do siódemki turnieju, która na koniec zagrała z drużyną seniorek MKS Olimpia Szczecin mecz pokazowy. Drużyna UKS SMS Łódź na turnieju wystąpiła w następującym składzie: Natalia Głuszek, Julia Łuczak, Nikola Maślak, Inez Sikora, Paulina Wojdak, Wiktoria Malczewska, Natalia sikorska trener Sebastian Papis. Dziękujemy klubowi MKS Olimpia Szczecin za zaproszenie na tak wspaniałe zawody sportowe i pragniemy pogratulować świetnej organizacji. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Liczymy na to, że za rok również będziemy mogli się spotkać!

Published by Sizzzar