Aktualności

Mecze reprezentacji w Turcji

Piłkarska reprezentacja Polski piłkarek nożnych ma w planach 10-dniowe zgrupowanie w Turcji. Odbędzie się ono na przełomie lutego i marca. W tym czasie drużana weźmie też udział w towarzyskim turnieju. Rywalami biało-czerwonych będą Ukraina, Rumunia i prawdopodobnie Meksyk. Polki wznowią eliminacje mistrzostw świata 2019  w kwietniu. Najpierw podejmą Albanię, potem na wyjeździe zmierzą się ze Szkocją.

Polki zaczęły kwalifikacje od pokonania w Łęcznej Białorusi 4:1, potem na wyjeździe przegrały ze Szwajcarią 1:2. Finały MŚ odbędą się we Francji. Awansują do nich bezpośrednio zwycięzcy siedmiu grup. Cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc będą rywalizować w barażach, które wyłonią ostatniego uczestnika MŚ ze strefy europejskiej. Grupowe mecze eliminacji zostaną rozegrane do 4 września 2018 roku. Baraże zaplanowano na październik i listopad. Piłkarska reprezentacja Polski kobiet nigdy dotychczas nie grała w finałach MŚ.

Published by Marcinek