Aktualności

Wywiad z trenerem CLJ U17 Krzysztofem Mordakiem

 1. Jakie cele stawiamy przed zespołem na drugą rundę sezonu 2017/18?

  Na rundę wiosenną celem nadrzędnym jest utrzymanie się w Centralnej Lidze Juniorów U17. Oczywiście jest to minimum jakie musimy wykonać, a mierzymy zdecydowanie wyżej i zrobimy wszytko, aby UKS SMS Łódź znalazł się w czubie tabeli. Nie pompujemy jednak balonika, skupiamy się na każdym kolejnym meczu, a tabele sprawdzimy po ostatniej kolejce.

 2. Jakie cele zostały zrealizowane w grach kontrolnych i czy spełniły oczekiwania? Czy czegoś zabrakło w swojej pracy nad formą piłkarzy?

  W grach kontrolnych zmierzyliśmy się z wieloma rywalami, którzy różnili się pomiędzy sobą stylem gry. Dzięki temu każdy mecz był dla nas wyzwaniem i zarazem testem naszego modelu gry, na którym opieramy swoje założenia taktyczne. Pod względem szkoleniowym jestem zadowolony z rozegranych spotkań i liczę, że przełożą się one na dobre wyniki w rozgrywkach ligowych.

 3. Czy można wyróżnić jakiegoś zawodnika lub grupę zawodników za wzorcowe przygotowanie się do sezonu? Jeśli tak to za jakie działania?

  Absolutnie nie mam zamiaru wyróżniać żadnego z zawodników. Wynika to z faktu, że cały zespół bardzo sumiennie przygotowywał się do sezonu. Chłopaki są świadomi, tego co nas czeka, więc pracowali pełną parą i efekt tej pracy muszą przyjść. Udało nam się zrealizować plan od A do Z i ze spokojem oczekujemy na rozpoczęcie sezonu.

 4. W jakim stopniu i zakresie w meczach ligowych model gry będzie wykorzystywany do realizacji założeń?

  Model gry naszej akademii jest niejako kręgosłupem naszej gry, więc jest widoczny we wszystkich naszych działaniach boiskowych. Wszelkie warianty taktyczne są o niego oparte i nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej. Oczywiście w zależności od przeciwnika założenia będą modyfikowane, ale będą to bardziej korekty niż radykalne zmiany.

Published by Sizzzar