Aktualności

Trenerka reprezentacji Polski o Gabrieli Grzybowskiej

Reprezentacja Polski piłkarek nożnych trenuje w Hiszpanii. Na zgrupowaniu kadry jest pięć zawodniczek TME UKS SMS. Biało-czerwone rozegrają tam mecze towarzyskie – w piątek zmierzą się z Finlandią (godz. 19) oraz w poniedziałek z Czechami (godz. 11).

Jedną z łódzki zawodniczek w kadrze jest Gabriela Grzybowska to lewoskrzydłowa. Zarówno dziewiętnastolatka, jak i jej klub, rozgrywały swój najlepszy sezon w ekstralidze.  –  Ma bardzo dużo atutów. Jej styl gry może mieć znaczenie w kontekście tego, jak chcemy, aby grała reprezentacja Polski. Może występować zarówno na lewej pomocy, jak i lewej obronie. Ma ogromny potencjał i wiem, że z czasem będzie coraz lepsza – charakteryzuje ją trenerka naszej drużyny, Nina Patalon.

Polki  przygotowują się do startu w eliminacjach do mistrzostw świata, które rozpoczną się we wrześniu.

Fot. laczynaspilka.pl

Published by Marcinek