Aktualności

Marek Chojnacki przed losowaniem Ligi Mistrzyń

W piątek w Nyonie odbędzie się losowanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzyń piłkarek nożnych. Mistrzynie Polski, drużyna TME SMS, pozna rywalki. Oto co przed ceremonią mówi szkoleniowiec zespołu, Marek Chojnacki.
– Na pewno presja będzie zdecydowanie większa, jeśli wylosujemy przeciwników w naszym zasięgu. Jeżeli trafimy na zespoły z wyższej półki, na boisku będzie znacznie trudniej, aczkolwiek podejdziemy do tych spotkań z mniejszą presją. Zwłaszcza, że nie mamy wielkiego doświadczenia w grze na tym poziomie. Dlatego też latem zagraliśmy sparing z Apollonem Limassol z Cypru, który cyklicznie gra w Lidze Mistrzyń. Zimą natomiast pojechaliśmy na Węgry, aby zmierzyć się z Ferencvarosem. To drużyna, która w ostatnich latach zdobywała tytuł mistrza kraju i uczestniczyła w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Na boisku nie było widać zbyt dużej różnicy, choć to oczywiście jedynie gry kontrolne. Zobaczymy, jak będzie z meczami w samych rozgrywkach. Mądrzejsi będziemy po losowaniu.

Published by Marcinek