Aktualności

PZPN ogłosił Strategię Piłki Nożnej Kobiet w Polsce na lata 2022-2026

Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował „Strategię Piłki Nożnej Kobiet w Polsce na lata 2022-2026”.
– Wszyscy widzimy potencjał i rosnące z roku na rok zainteresowanie żeńskimi rozgrywkami na całym świecie. Stworzenie pierwszej w historii PZPN strategii w całości poświęconej piłce nożnej kobiet jest dla nas przełomowym momentem, ale zarazem wieloletnim zobowiązaniem – powiedział Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Priorytetowe obszary strategii oraz zobowiązania Polskiego Związku Piłki Nożnej:

Priorytet 1: PARTYCYPACJA
Zwiększymy udział dziewcząt i kobiet w różnych rolach w piłce nożnej.

Priorytet 2: PROFESJONALIZACJA
Podniesiemy standardy oraz stworzymy profesjonalne warunki do rozwoju kobiecej piłki nożnej.

Priorytet 3: WIDOCZNOŚĆ I WIZERUNEK
Zwiększymy widoczność oraz stworzymy pozytywny, angażujący wizerunek kobiecej piłki nożnej.

Priorytet 4: EDUKACJA I ŚWIADOMOŚĆ
Dostarczymy wiedzę dotyczącą specyfiki piłki nożnej kobiet oraz wzmocnimy rolę kobiet w środowisku piłkarskim.

 

Równolegle z zatwierdzeniem strategii PZPN opublikował suplement do Narodowego Modelu Gry pt. „Piłka Nożna Kobiet”. To pierwsza tego typu polska publikacja poświęcona w całości szkoleniu w kobiecym futbolu, pokazująca jego specyfikę i dostarczająca trenerom niezbędną wiedzę w tym obszarze.

Published by Marcinek