Aktualności

GKS Katowice też zagra z Anderlechtem

Piłkarki nożne GKS Katowice zagrają z belgijskim Anderlechtem Bruksela w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Zwycięzca tego meczu zmierzy się z lepszym w parze SK Brann (Norwegia) – Lokomotiw Stara Zagora (Bułgaria).

Spotkania zostaną rozegrane 6 i 9 września. Gospodarzem zawodów – półfinał oraz mecze o pierwsze i trzecie miejsce – będzie katowicki klub

Rok wcześniej na tym etapie udział zakończył TME SMS Łódź (po porażce z Anderlechtem 2:3 u siebie w pierwszej rundzie), a w poprzedniej edycji nie przebrnął tej fazy zespół Czarnych Sosnowiec. Zwycięzca zawodów zagra w decydującej rundzie eliminacji (mecz i rewanż) do rywalizacji grupowej LM. Łodzianki i sosnowiczanki też debiutowały w europejskich rozgrywkach

Finał kolejnej edycji LM zostanie rozegrany pod koniec maja 2024 w Bilbao. W tym formacie rywalizacja odbędzie się trzeci raz.

Published by Marcinek