Aktualności

Będzie więcej zagranicznych piłkarek nożnych?

1 lipca weszła w życie uchwała PZPN dotycząca  liczby piłkarek nożnych spoza Unii Europejskiej, mogących występować w naszych rozgrywkach.

Do każdego klubu bez względu na klasę rozgrywkową może być potwierdzonych i uprawnionych dowolna liczba zawodników – cudzoziemców spoza obszaru Unii Europejskiej, przy czym w każdym meczu mistrzowskim lub pucharowym może występować równocześnie na boisku:

w rozgrywkach ekstraligi kobiet mogą występować 4 zawodniczki-cudzoziemki spoza obszaru Unii Europejskiej; w rozgrywkach Pucharu Polski kobiet na szczeblu centralnym – zgodnie z regulaminem rozgrywek

w rozgrywkach I ligi kobiet – 2 zawodniczki-cudzoziemki spoza obszaru Unii Europejskiej

W rozgrywkach II ligi kobiet– 1 zawodniczka-cudzoziemka spoza obszaru Unii Europejskiej, w rozgrywkach Pucharu Polski kobiet na szczeblu WZPN – zgodnie z regulaminami rozgrywek,

Powyższe  przepisy dotyczą gry piłkarek posiadających paszport innego kraju niż członka Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Obywatelki Unii i krajów sprzymierzonych z UE mogą grać w Polsce bez limitów.

Ograniczenia o których mowa nie dotyczą zawodniczek posiadających obywatelstwo ukraińskie.

Published by Marcinek