Aktualności

Udany początek sezonu Juniora Młodszego

Podopieczni trenerów Pyrdoła i Wasiaka mają za sobą bardzo udany początek sezonu. Po 4 kolejkach zajmują pierwsze miejsce w I Lidze Wojewódzkiej i mogą pochwalić się 3 zwycięstwami (GKS Bełchatów, ŁAF, Widzew Łódź). Do kompletu zwycięstw zabrakło tylko jednego spotkania, w którym od biało-niebieskich lepsi okazali się zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki.

„Z pewnością jest jeszcze wiele do poprawy w przypadku funkcjonowania całego zespołu, jednak cieszę się, że każdy z zawodników jest zaangażowany w rozwój i poprawę swoich umiejętności.” – komentuje początek sezonu trener Marcin Pyrdoł.

„Porażka w Tomaszowie Mazowieckim była dla nas motywatorem i trzeba pochwalić naszych zawodników za fakt, jak na tę porażkę zareagowali już w następnym spotkaniu. W meczu z Widzewem wykorzystaliśmy doświadczenie zebrane w poprzednim sezonie w rozgrywkach CLJ i zapracowaliśmy na korzystny dla nas wynik” – dodaje trener Pyrdoł.

Drugi zespół rocznika 2008 musiał czekać nieco dłużej na początek rozgrywek, bo aż do 10. września, kiedy to zawodnicy UKS SMS Łódź II przegrali z Pilicą Tomaszów Mazowiecki.

„Pomimo całkiem niezłej gry w tym spotkaniu i wielu dogodnych sytuacji bramkowych to przeciwnik obejmuje prowadzenie po naszych błędach w obronie. Naszym zadaniem będzie teraz wyciągnąć wnioski z tego spotkania i zaprezentować się lepiej w kolejnych meczach” – relacjonuje mecz drugiej drużyny trener Piotr Wasiak.

 

Przed naszymi zawodnikami kolejne wyzwania już w zbliżający się weekend. Pierwszy zespół postara się utrzymać dobrą passę w derbowym pojedynku z drużyną AKS SMS Łódź, natomiast „dwójka” będzie rywalizowała o pierwsze punkty w lidze z Łódzkim Klubem Sportowym.

Published by Janusz Matusiak