Aktualności

Pucharowy mecz dokończą w Bydgoszczy

Dopiero 3 marca poznamy  ostatnią drużynę, która awansowała do 1/16 Pucharu Polski piłkarek nożnych. Chodzi oczywiście o wyłonienie zwycięzcy spotkania pomiędzy Zorzą Pęgów a  Sportisem Bydgoszcz. Ten mecz  rozpoczął się w Trzebnicy 25 listopada 2023 roku. Drużyny rozegrały 100 minut, po czym sędzia zdecydowała, z powodu zapadających ciemności, o jego przerwaniu i zakończeniu (było 1:1).

Warto dodać, że temu pojedynkowi, od samego początku, towarzyszyło wiele perypetii i tylko dzięki bezinteresownej, sportowej postawie zespołu z Bydgoszczy mecz mógł się rozpocząć. Zespół z województwa kujawsko-pomorskiego zgodził się bowiem na rozegranie meczu w Trzebnicy na nie zweryfikowanym przez PZPN boisku, a zaznaczyć trzeba, że murawa pozostawiał wiele do życzenia. Później trwały proceduralne przepychanki, by wreszcie PZPN podjął ostateczną decyzję.

Departament Rozgrywek Kobiecych, wobec braku porozumienia klubów,  nałożył obowiązek dokończenia spotkania na obiekcie w… Bydgoszczy. Pozostające do dogrania 20 minut oba zespoły rozegrają 3 lutego 2024 roku, początek o godzinie 13.

Przypomnijmy, że UKS SMS Łódź awansował do kolejne j rundy bez koniczności gry, bowiem ROW Rybnik poinformował, że nie przystępuje do rywalizacji.

 

Published by Marcinek