Aktualności

Liga coraz bliżej w U15! Sparingi na poziomie CLJ, zwycięstwo w Hary CUP.

Zawodnicy trenera Soleckiego nie zwalniają tempa i kontynuują intensywny okres przygotowawczy. W ostatnim czasie UKS SMS 2009 rywalizował z zespołami występującymi z powodzeniem w CLJ, jak również wziął udział w turnieju Hary CUP.

Dla biało-niebieskich był to czas gier kontrolnych. Nasi zawodnicy rozegrali wartościowe sparingi z zespołami występującymi w Centralnej Lidze Juniorów: Łódzką Akademią Futbolu (2:1) oraz Zniczem Pruszków (2:3).

„Jako drużyna w ostatnich tygodniach poczyniliśmy spore postępy, co potwierdziły gry kontrolne. Rywalizacja z zespołami z CLJ pokazała, że jesteśmy w stanie grać dobrą piłkę i radzić sobie również na takim poziomie” – podsumowuje trener Mariusz Solecki.

Oprócz wspomnianych gier, zawodnicy z rocznika 2009 wygrali również sparingowe mecze sparingowe z GKS Bełchatów i Kolejarzem Łódź. Całość dopełniło zwycięstwo drugiej drużyny w turnieju Hary CUP.

„W ostatnim czasie koncentrowaliśmy się szczególnie nad budowaniem gry w środkowym sektorze. Wdrożyliśmy zachowania, które zdecydowanie usprawnią działanie całego zespołu, jak również indywidualnie rozwiną naszych zawodników. Najbardziej zadowolony jestem jednak z tego, że coraz częściej w naszych poczynaniach widać pozytywną powtarzalność. Nasza gra nie jest dziełem przypadku, a wynikiem naszych założeń i tego, nad czym pracujemy na treningach. Z niecierpliwością czekamy zatem na początek rozgrywek ligowych” – mówi trener Solecki.

Published by Janusz Matusiak