Aktualności

Solidny początek rundy Juniora Młodszego

Zawodnicy z kat. B1 wrócili do ligowego grania w rozgrywkach Juniora Młodszego. Tym samym na nowo rozpoczęli walkę o Centralną Ligę Juniorów, która na półmetku rozgrywek jest bardzo wyrównana. ŁKS Łódź, Widzew oraz UKS SMS dzieli w ligowej tabeli jedynie punkt, tak więc sytuacja cały czas jest otwarta.

Zawodnicy trenera Perlińskiego w pierwszym meczu tej rundy spotkali się z Pelikanem Łowicz, z którym po dobrym meczu, pewnie wygrali 6:1.

„Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najlepiej przygotować się do tych rozgrywek. W okresie przygotowawczym dużo czasu poświęciliśmy na aspekty techniczno-taktyczne. Nasi zawodnicy pracowali również nad doskonaleniem zachowań w poszczególnych formacjach, co było widać w pierwszym meczu z Pelikanem” – opowiada trener Marcin Perliński.

Zawodnicy z rocznika 2007 rozegrali również szereg spotkań kontrolnych przed rozpoczęciem rozgrywek. Warto podkreślić, że UKS SMS mierzył się m.in. z zespołami z CLJ U17 (Polonia Warszawa, GKS Bełchatów, AKS SMS), jak również z drużynami seniorskimi (Włókniarz Pabianice).

„Liczymy na to, że gra z wymagającymi rywalami w okresie przygotowawczym pomoże nam dobrze wystartować w pierwszych meczach ligowych. Cieszymy się również, że część naszych zawodników w tym okresie dostała szansę w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej w starszym roczniku. My również włączyliśmy do szerokiej kadry naszego zespołu wyróżniających się zawodników z rocznika 2008” – dodaje trener Perliński.

Już w tym tygodniu odbędzie się 2. kolejka rozgrywek ligowych, w której nasz zespół zmierzy się w niezwykle ważnym meczu z Widzewem Łódź.

 

Published by Janusz Matusiak