Aktualności

Doświadczona Amerykanka trenuje z Medykiem

Medyk Konin  ogłosił już jeden transfer. Drużynę wzmocniła 9-krotna reprezentantka Estonii Eva Maria-Niit, W ubiegłym tygodniu z ekstraligowcem trenowała też Melissa Garcia, która zagrała nawet w barwach koninianek w sparingu, zremisowanym 1:1 ze Sportisem Bydgoszcz.

32-latka grała w Stanach Zjednoczonych studiowała na California State Polytechnic University, gdzie reprezentowała tamtejszą uniwersytecką drużynę Cal Poly Pomona Broncos. Poza USA wszechstronna atakująca grała również w Australii dla Heidelberg United FC, skąd przeniosła się do drugoligowego islandzkiego Haukar. Później związała się z Vllaznią Szkoder. Mistrzynie Albanii rywalizowały w eliminacjach Champions League, Oostatnie półtora sezonu spędziła w UMF Tindastóll. Z tą drużyną najpierw zanotowała awans na najwyższy szczebel w Islandii, a w sezonie 2023 zajęła siódme miejsce w tabeli tamtejszej elity.

Published by Marcinek